«Партнерство в публічному управлінні охороною здоров’я для підвищення людського потенціалу нації»


До Міжнародного дня Загальної доступності медичної допомоги

Круглий стіл

Комітету Верховної Ради України
з питань охорони здоров’я

«Партнерство в публічному управлінні охороною здоров’я
для підвищення людського потенціалу нації»

ПРЕС-АНОНС

12 грудня 2018 року об 11:00 Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я проводить засідання «круглого столу» на тему: «Партнерство в публічному управлінні охороною здоров’я для підвищення людського потенціалу нації».

Захід проводиться за участі Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, Всеукраїнського Лікарського Товариства, медичних асоціацій і товариств – членів Національної Лікарської Ради України, Української медичної експертної спільноти.

На обговорення в колі представників лікарської, наукової і експертної спільнот винесено найгостріші питання національної політики охорони здоров’я, управління галуззю, якості і доступності медичної допомоги, регулювання професійної діяльності, професійного самоврядування і безперервного професійного розвитку.

Сьогодні для досягнення мети і цілей національної політики охорони здоров’я необхідне запровадження сучасної системи управління галуззю. Водночас не цілеспрямованість змін в національній системі охорони здоров’я, відсутність чітко визначеної комплексної стратегії, хаотичність таких змін призвели останнім часом до накопичення помилок управління і ризиків.

Така ситуація зумовлює необхідність удосконалення законодавства та стратегічного планування для забезпечення розвитку галузі і негайного вжиття невідкладних тактичних заходів щодо корекції курсу медичної реформи. Зокрема, невідкладного коригування потребує система стандартизації послуг та їх тарифікації, кадрова політика (в якісному і в кількісному аспектах), на часі налагодження ефективних комунікацій та координація місцевої політики охорони здоров’я.

На особливу увагу заслуговує надання за європейським прикладом професіоналам галузі самоврядності, повноважень і відповідальності у питаннях, які не можуть бути професійно розв’язані чиновниками: якість медичного обслуговування, професійна компетентність і безперервний професійний розвиток тощо.

Невизначеність багатьох аспектів державної політики охорони здоров’я в період змін створили ґрунт для її спотворення, що негативно позначається на роботі галузі охорони здоров’я та потребує обговорення у колі професійної медичної спільноти нагальних питань для визначення основних шляхів забезпечення сталого розвитку галузі, зокрема щодо:

- формування державно-громадської моделі управління охороною здоров’я через запровадження лікарського самоврядування;

- удосконалення процедур надання і припинення права на професійну діяльність, безперервного професійного розвитку лікарів;


- сучасних аспектів системного менеджменту і досконалості управління;

- стандартизації, оцінки технологій охорони здоров’я, доказового менеджменту як джерела впевнених клінічних і управлінських рішень;

- співвідношення національного контексту і кращих світових практик в охороні здоров’я;

- місця фармацевтичного обслуговування і стоматологічної медичної допомоги;

- місцевих аспектів політики охорони здоров’я.

За результатами обговорення винесених на розгляд питань учасниками «круглого столу» буде ухвалено резолюцію з відповідними рекомендаціями усім зацікавленим сторонам процесу реформи вітчизняної системи охорони здоров’я.

Засідання «круглого столу» відбудеться за адресою:

м. Київ, вул. М. Грушевського, 5, конференц-зала.

Реєстрація учасників «круглого столу» Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я проводиться до 15:00 07 грудня 2018 року на е-mail: aronova@v.rada.gov.ua (тел. для довідок (044)-255-95-19).


Попередня реєстрація обов’язкова!

Детальну інформацію можна отримати за посиланням http://www.vult.org.ua,

Надутий Костянтин: +0957238972, nkadoma@ukr.net;

Тищук Микола: +380674846516, vult@ukr.net;

Мазур Ірина: +380505838759, irina.p.mazur@gmail.com.

* * *

ПЕРЕЛІК
інших заходів, що проводяться за сприяння
Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я
до Міжнародного дня Загальної доступності медичної допомоги
(International Universal health coverage day):

- III Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Розвиток медичного права в контексті євроінтеграційних і глобалізаційних процесів» (інформація за посиланням (інформація за посиланням https://law.knu.ua/ua/scientific-events-in-knu/4304);

- Форум «Економіка, право та реформа охорони здоров’я в Україні» (організатор Всеукраїнська організація захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації», В.Д.Очеретенко).