З’їзди
ХVІ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства, 28 вересня – 01 жовтня 2017, м.Кам’янець-Подільський

01 жовтня 2017 року в м. Кам’янці-Подільському завершив свою роботу ХVІ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ).

Вперше за 27 років новітньої історії[1] З’їзд загальнонаціональної організації всіх лікарів проводився не в обласному центрі і в місті, де немає медичного університету. Це тому, що на Хмельниччині діє одна із найактивніших крайових організацій ВУЛТ, і тому, що минає 100 років з часу створення історичної попередниці ВУЛТ – Всеукраїнської Спілки Лікарів[2].

З’їзд розпочався з ювілейного пленарного засідання «УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ ДОБИ УНР», для вшануванню лікарів, які з гідністю виконували свій професійний і громадянський обов’язок в буремні роки столітньої давнини.

Всеукраїнська Лікарська Асамблея «ЛІКАРСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я» була центральним заходом З’їзду.

На асамблеї з важливими доповідями виступили високоповажні промовці з України і зарубіжні колеги: очільник Польської лікарської палати –проф. Мацей Гаманкієвич та президент Південно-Східно Європейського Медичного Форуму – асоц.проф. Андрій Кехайов (Болгарія).

Це поважне лікарське зібрання було присвячено обговоренню нової (зведеної) редакції законопроекту «Про лікарське самоврядування», шляхів запровадження професійного самоврядування в медицині та ролі лікарської спільноти в процесах реформування охорони здоров’я в Україні.

З’їзд обрав нові керівні органи Товариства. Було оновлено і розширено Правління, Президентом ВУЛТ було обрано Д-ра Олега Мусія, Головою Правління – Д-ра Миколу Тищука, Головою Етичної комісії став проф. Василь Князевич.

Наукова програма З’їзду, укладена з акцентом на міждисциплінарну взаємодію, була насиченою, цікавою і різноманітною. Партнерами в організації наукових заходів З’їзду, зокрема, симпозіумів: «Виклики сучасної медицини», «Коморбідні стани в сімейній медицині» «Реабілітація: мультидисциплінарний підхід», стали Буковинський та Тернопільський медичні університети, Асоціація Стоматологів України, Українська Асоціація Сімейної Медицини, Світова Федерація Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ).

Важливою частиною З’їзду стала конференція «Морально-етичні, правові і психологічні аспекти роботи лікаря», яку традиційно вже п’ять років поспіль організовує Хмельницька крайова організація ВУЛТ.

Суспільним питанням були присвячені також численні круглі столи і панельні дискусії, наприклад, «Система громадського здоров`я в Україні: міфи та реальність», «Українські лікарі за кордоном: освіта і робота», «Професійне вигорання в охороні здоров’я» тощо.

Всього в З’їзді і в його різноманітних наукових заходах взяло участь понад 500 лікарів з усієї України. Учасники З’їзду прийняли Резолюцію і Звернення.

[1] ВУЛТ було засновано напередодні проголошення незалежності 30 червня 1990 року
[2] Всеукраїнська Спілка Лікарів була заснована в жовтні 2017 року і діяла в часи УНР до 1921 року. Інший попередник ВУЛТ – Українське Лікарське Товариство діяло на західних землях України з 1910 до 1939 року.
детальна інформація: https://drive.google.com/file/d/1Yy2YMlZIi4ta09Th0a_-bgy1xXEQvKTA/view?usp=sharing